Detail publikace
Oscilatorická kritéria pro lineární diferenciální rovnici druhého řádu se zpožděním
OPLUŠTIL, Z. ŠREMR, J.
Český název
Oscilatorická kritéria pro lineární diferenciální rovnici druhého řádu se zpožděním
Anglický název
Some oscillation criteria for the second-order linear delay differential equation
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
Some Wintner and Nehari type oscillation criteria are established for the second-order linear delay differential equation.
Český abstrakt
Jsou nalezena oscilatorická kritéria Wintner a Nehariho typu pro lineární diferenciální rovnici druhého řádu se zpožděním.
Anglický abstrakt
Some Wintner and Nehari type oscillation criteria are established for the second-order linear delay differential equation.
Klíčová slova česky
Lineární diferenciální rovnice druhého řádu se zpožděním, oscilatorické řešení
Klíčová slova anglicky
Second-order linear differential equation with a delay, oscillatory solution
Rok RIV
2011
Vydáno
28.06.2011
Nakladatel
Institute of Mathematics, Academy of Sciences of the Czech Republic
Místo
Praha
ISSN
0862-7959
Časopis
Mathematica Bohemica
Ročník
136
Číslo
2
Strany od–do
195–204
Počet stran
10
BIBTEX
@article{BUT72490,
author="Zdeněk {Opluštil} and Jiří {Šremr},
title="Some oscillation criteria for the second-order linear delay differential equation",
journal="Mathematica Bohemica",
year="2011",
volume="136",
number="2",
month="June",
pages="195--204",
publisher="Institute of Mathematics, Academy of Sciences of the Czech Republic",
address="Praha",
issn="0862-7959"
}