Detail publikace
Ohraničenost a asymptotické vlastnosti řešení některých lineárních a sublineárních diferenčních rovnic
ČERMÁK, J. DVOŘÁKOVÁ, S.
Český název
Ohraničenost a asymptotické vlastnosti řešení některých lineárních a sublineárních diferenčních rovnic
Anglický název
Boundedness and asymptotic properties of solutions of some linear and sublinear delay difference equations
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
This paper discusses some asymptotic properties of a delay difference equation in the linear and sublinear form. Applications of the main result to particular cases yield effective asymptotic critera for important difference equations.
Český abstrakt
Článek diskutuje asymptotické vlastnosti řešení zpožděné diferenční rovnice v lineárním a sublineárním tvaru. Aplikace hlavního výsledku na speciální případy dávají efektivní asymptotická kritéria pro důležité diferenční rovnice.
Anglický abstrakt
This paper discusses some asymptotic properties of a delay difference equation in the linear and sublinear form. Applications of the main result to particular cases yield effective asymptotic critera for important difference equations.
Klíčová slova česky
Lineární and sublineární diferenční rovnice, ohraničenost, asymptotické chování
Klíčová slova anglicky
Linear and sublinear difference equation, boundedness, asymptotic behavior
Rok RIV
2012
Vydáno
08.02.2012
Nakladatel
Elsevier
ISSN
0893-9659
Ročník
25
Číslo
2
Strany od–do
813–817
Počet stran
5
BIBTEX
@article{BUT76076,
author="Jan {Čermák} and Stanislava {Dvořáková},
title="Boundedness and asymptotic properties of solutions of some linear and sublinear delay difference equations",
year="2012",
volume="25",
number="2",
month="February",
pages="813--817",
publisher="Elsevier",
issn="0893-9659"
}