Detail publikace
O nutných a postačujících podmínkách asymptotické stability lineárních diferenčních rovnic vyšších řádů
ČERMÁK, J. JÁNSKÝ, J. TOMÁŠEK, P.
Český název
O nutných a postačujících podmínkách asymptotické stability lineárních diferenčních rovnic vyšších řádů
Anglický název
On necessary and sufficient conditions for the asymptotic stability of higher order linear difference equations
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
This paper discusses two explicit forms of necessary and sufficient conditions for the asymptotic stability of the autonomous four-term linear difference equation. These conditions are derived by use of the Schur–Cohn criterion converted into a more applicable form.
Český abstrakt
Článek diskutuje dva explicitní tvary nutných a postačujících podmínek asymptotické stability autonomní čtyřčlenné lineární diferenční rovnice. Tyto podmínky jsou odvozeny pomocí modifikovaného Schurova–Cohnova kritéria.
Anglický abstrakt
This paper discusses two explicit forms of necessary and sufficient conditions for the asymptotic stability of the autonomous four-term linear difference equation. These conditions are derived by use of the Schur–Cohn criterion converted into a more applicable form.
Klíčová slova česky
Lineární diferenční rovnice, asymptotická stabilita, charakteristický polynom, numerická diskretizace
Klíčová slova anglicky
Linear difference equation, asymptotic stability, characteristic polynomial, numerical discretization
Rok RIV
2012
Vydáno
01.11.2012
Nakladatel
Taylor & Francis
Místo
Londýn
ISSN
1023-6198
Ročník
18
Číslo
11
Strany od–do
1781–1800
Počet stran
20
BIBTEX
@article{BUT76077,
author="Jan {Čermák} and Jiří {Jánský} and Petr {Tomášek},
title="On necessary and sufficient conditions for the asymptotic stability of higher order linear difference equations",
year="2012",
volume="18",
number="11",
month="November",
pages="1781--1800",
publisher="Taylor & Francis",
address="Londýn",
issn="1023-6198"
}