S rozjezdem vlastního podnikání pomáhá už druhým rokem studentům VUT projekt Pojď podnikat!, který ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem předává studentům nejen know-how a cennou zpětnou vazbu, ale v rámci soutěže Cena podnikavosti studenta VUT se mezi vybrané projekty rozděluje až 800 tisíc korun.
Koncem března proběhlo úspěšně druhé kolo soutěže Cena podnikavosti studenta VUT, kterého se zúčastnilo 17 projektů z celkem 42 přihlášených. Soutěžící museli u svých projektů prokázat nejen znalost potřeb zákazníka a trhu, ale i inovativnost, udržitelnost a potenciál projektu. Důležitou součástí byla také schopnost studentů srozumitelně nápad prezentovat, definovat klíčové role a další kroky v projektu.
Na základě doporučení hodnotící komise složené ze zástupců VUT a JIC, rozhodl rektor VUT jako vyhlašovatel soutěže poslat do třetího kola soutěže Cena podnikavosti studenta VUT a finančně podpořit částkou 40 tisíc korun 10 projektů. Za dvěma z nich stojí studenti z FSI:
BE(A)ST – Vítezství v požárním sportu v disciplíně požárního útoku může do značné míry ovlivnit model proudnice. Projekt BE(A)ST využívá nové řešení tvaru, ergonomie i materiálu s využitím znalostí proudění kapalin, které mladý podnikatel Filip Páral získal během studia na FSI. O tomto projektu jsme již v minulosti informovali například zde.
HobbyCNCfrézka Alutex – Desktopové cenově dostupné řešení CNC frézky s jednoduchým ovládání určené pro kutily využívající moderní technologie. Může sloužit jako výborný doplněk 3D tiskárny a posunout tím domácí tvoření na vyšší úroveň. Kromě frézování nabízí frézka pomocí rozšiřujícího příslušenství možnost pájení nebo použití laseru. Rozhovor se studentem FSI Tomášem Baťkou připravujeme.
Vyhodnocení soutěže Cena podnikavosti studenta VUT se uskuteční na podzim 2021.
Více o dalších úspěšných projektech zjistíte na webu VUT. Gratulujeme!