Bismut jako levnější alternativa zlata
Cenu Wernera von Siemense za třetí místo v kategorii Nejlepší diplomová práce získal Ing. Michael Foltýn.
Cenu Wernera von Siemense za třetí místo v kategorii Nejlepší diplomová práce získal Ing. Michael Foltýn.
Cenu Wernera von Siemense za Nejlepší disertační práci zabývající se tématy konceptu Průmysl 4.0 získal Ing. Roman Parák, Ph.D., z FSI za disertační práci s názvem Návrh pokročilých metod v oblasti průmyslové robotiky zapadajících do konceptu Průmyslu 4.0.
Jan Kramář studuje Fyzikální inženýrství a nanotechnologie a zkoumá alternativy k Li-iontovým bateriím. Vít Šimara působí na Ústavu konstruování a svým výzkumem se chce podílet na otevření cesty k chytrým mazacím systémům, které zvýší životnost a účinnost strojních zařízení.
Jak lze bioplyn účinně zbavit CO2 a tím přispět k dekarbonizaci? To je výzva, kterou řeší mezinárodní výzkumný projekt VUT, TU Berlin a TU Lodž.
Talentovaného výzkumníka Filip Ligmajera láska k fyzice neprovázela od dětství, ale trochu nečekaně ho k ní až na konci gymnázia dovedla kniha.
Michal Urbánek z CEITECu VUT a Fakulty strojního inženýrství si ocenění za oblast technických věd převzal z rukou primátorky Markéty Vaňkové.
Unikátní technologie na čištění vod zaujala hlasující tím, že si poradí i s těžko odstranitelnými mikropolutanty.
Elektrochemické leštění povrchu aditivně vyráběných kovových dílů získalo Zlatou medaili předsedy hodnoticí komise na MSV 2024.
Označení náleží jednomu procentu nejcitovanějších prací na světě za poslední dekádu. Autory článku jsou Jakub Kůdela a Radomil Matoušek z Ústavu automatizace a informatiky.
Vznikla řada krásných a vědecky hodnotných snímků sluneční koróny, které poslouží astrofyzikům z Havajské univerzity k výzkumu Slunce.
Vítězný poster autorů do třiatřiceti let získal na mezinárodní konferenci Engineering Mechanics příspěvek kolegů z FSI.
Algoritmy, které umí předpovědět dostupnost kogenerační jednotky, vytvořili odborníci z Ústavu procesního inženýrství.
Zobrazeny položky 1–12 z 90.