Absolutním vítězem druhého ročníku zaměstnanecké výzvy Na vlastní pohon se stal Tomáš Marada z Ústavu výrobních strojů, systémů a robotiky. Na kole (občas i pěšky) do práce a zpět najezdil téměř 622 kilometrů. Celkem se během května do výzvy zapojilo 41 kolegů a kolegyň z 11 ústavů a pracovišť FSI. Cílem akce bylo podpořit myšlenku ekologické dopravy na kole, pěšky či na koloběžce.
Proměnit cestu do práce v příjemný sportovní rituál se rozhodly čtyři desítky zaměstnanců strojní fakulty, kteří se připojili ke květnové výzvě „Na vlastní pohon“. Nejčastěji účastníci sáhli po kole, na kterém najezdili v součtu 3389 kilometrů, na druhém místě co do procenta využití byla chůze a běh s 1224 celkovými kilometry a zbývající cesty v celkové délce 399 kilometrů proběhly na koloběžce.
Absolutním vítězem výzvy se stal Tomáš Marada z Ústavu výrobních strojů, systémů a robotiky s 622 kilometry na vlastní pohon, v jeho případě nejčastěji kole. Druhé místo obsadila Alena Hájková z Ústavu automatizace a informatiky (520 km na kole) a třetí byl Ivo Jebáček z Leteckého ústavu (363 km na kole a pěšky).
V kategorii chůze/běh si nejlépe vedla Michaela Procházková z Ústavu procesního inženýrství, která do práce a zpět nachodila 178 kilometrů. Na koloběžce se nejvíc činil Jaroslav Štigler z Energetického ústavu (152 km na koloběžce, 168 km celkem).
Nejaktivnějším pracovištěm, vyjádřeno na počet kilometrů, byli opět kolegové a kolegyně z Ústavu matematiky, kteří se mohou za svých 1085 kilometrů na vlastní pohon těšit na sladkou odměnu. Také na ostatní vítěze čekají hezké ceny.
Soutěž sice skončila, ale vaše doprava na vlastní pohon končit nemusí. Minimálně celé léto jsou podmínky pro pohyb na vlastní pohon ideální, bylo by proto škoda nový zvyk po měsíci zahodit. Nemusíte se ho držet denně. Každý den, kdy vyrazíte #navlastnípohon, se počítá k dobru: pro vás, i pro planetu.
Těšíme se s dalším kolem výzvy zase za rok!