Detail publikace
Oblasti stability pro některé diferenciální rovnice se zpožděním a jejich diskretizace
ČERMÁK, J. DRAŽKOVÁ, J.
Český název
Oblasti stability pro některé diferenciální rovnice se zpožděním a jejich diskretizace
Anglický název
On stability regions for some delay differential equations and their discretizations
Typ
článek v časopise ve Web of Science, Jimp
Jazyk
en
Originální abstrakt
The paper discusses stability regions for the exact and discretized differential equation with a constant lag. These regions are described in terms of explicit necessary and sufficient conditions guaranteeing the asymptotic stability of studied equations.
Český abstrakt
Článek popisuje oblasti stability pro exaktní a diskrétní diferenciální rovnici s konstantním zpožděním. Tyto oblasti jsou popsány pomocí explicitních nutných a postačujících podmínek garantujících asymptotickou stabilitu studované rovnice.
Anglický abstrakt
The paper discusses stability regions for the exact and discretized differential equation with a constant lag. These regions are described in terms of explicit necessary and sufficient conditions guaranteeing the asymptotic stability of studied equations.
Klíčová slova česky
Diferenciální rovnice se zpožděním; numerická diskretizace; asymptotická stabilita
Klíčová slova anglicky
Delay differential equation; numerical discretization; asymptotic stability
Rok RIV
2014
Vydáno
01.06.2014
Nakladatel
Springer
ISSN
0031-5303
Ročník
68
Číslo
2
Strany od–do
193–206
Počet stran
14
BIBTEX
@article{BUT101364,
author="Jan {Čermák} and Jana {Dražková},
title="On stability regions for some delay differential equations and their discretizations",
year="2014",
volume="68",
number="2",
month="June",
pages="193--206",
publisher="Springer",
issn="0031-5303"
}