Detail publikace
Řešitelnost nelokální okrajové úlohy pro lineární funkcionální diferenciální rovnice
OPLUŠTIL, Z.
Český název
Řešitelnost nelokální okrajové úlohy pro lineární funkcionální diferenciální rovnice
Anglický název
Solvability of a nonlocal boundary value problem for linear functional differential equations
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
In the paper, the problem on the existence and uniqueness of a solution to the nonlocal problem u'(t)=l(u)(t)+q(t), u(a)=h(u)+c is studied. They are found conditions guaranteeing the unique solvability of considered problem.
Český abstrakt
Je studována problematika existence a jednoznačnosti nelokální okrajové úlohy u'(t)=l(u)(t)+q(t), u(a)=h(u)+c. Jsou nalezeny podmínky zaručující jednoznačnou řešitelnost zvažované úlohy.
Anglický abstrakt
In the paper, the problem on the existence and uniqueness of a solution to the nonlocal problem u'(t)=l(u)(t)+q(t), u(a)=h(u)+c is studied. They are found conditions guaranteeing the unique solvability of considered problem.
Klíčová slova česky
Funkcionální diferenciální rovnice, nelokální okrajová úloha, jednoznačná řešitelnost, diferenciální nerovnost.
Klíčová slova anglicky
Functional differential equation, nonlocal boundary value problem, unique solvability, differential inequality
Rok RIV
2013
Vydáno
14.08.2013
Nakladatel
Springer
ISSN
1687-1847
Ročník
2013
Číslo
1
Strany od–do
1–19
Počet stran
19
BIBTEX
@article{BUT101368,
author="Zdeněk {Opluštil},
title="Solvability of a nonlocal boundary value problem for linear functional differential equations",
year="2013",
volume="2013",
number="1",
month="August",
pages="1--19",
publisher="Springer",
issn="1687-1847"
}