Detail publikace

Inverze matic nad nekomutativními okruhy pomocí Schurových doplňků

KOČENDOVÁ, A. KUREŠ, M.

Český název

Inverze matic nad nekomutativními okruhy pomocí Schurových doplňků

Anglický název

The inversion of matrices over non-commutative rings by Schur's complements

Typ

článek v časopise - ostatní, Jost

Jazyk

cs

Originální abstrakt

Je vysvětleno užití Schurových doplňků pro výpočet inverzní matice a uveden ilustrativní příklad pro matice nad okruhem racionálních kvaternionů s lichými jmenovateli.

Český abstrakt

Je vysvětleno užití Schurových doplňků pro výpočet inverzní matice a uveden ilustrativní příklad pro matice nad okruhem racionálních kvaternionů s lichými jmenovateli.

Anglický abstrakt

The use of Schur's complements for calculating the inverse matrix is ​​explained and an illustrative example is given for matrices over the ring of rational quaternions with odd denominators.

Klíčová slova česky

Nekomutativní okruh, inverzní matice, Schurův doplněk

Klíčová slova anglicky

Noncommutative ring, inverse matrix, Schur's complement

Vydáno

19.12.2024

Nakladatel

Ústav matematiky FSI VUT v Brně

Místo

Brno

ISSN

1805-1324

Ročník

2024

Číslo

1-2

Strany od–do

73–82

Počet stran

10

BIBTEX


@article{BUT197219,
  author="Alžběta {Kočendová} and Miroslav {Kureš},
  title="Inverze matic nad nekomutativními okruhy pomocí Schurových doplňků",
  year="2024",
  volume="2024",
  number="1-2",
  month="December",
  pages="73--82",
  publisher="Ústav matematiky FSI VUT v Brně",
  address="Brno",
  issn="1805-1324"
}