Detail publikace
Asymptotické odhady pro lineární diferenční systémy
ČERMÁK, J.
Český název
Asymptotické odhady pro lineární diferenční systémy
Anglický název
Asymptotic bounds for linear difference systems
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
The paper investigates asymptotic properties of a linear system of difference equations. The effective asymptotic bounds are derived and applied to numerical analysis of some delay differential systems.
Český abstrakt
Článek vyšetřuje asymptotické vlastnosti lineárního systému diferenčních rovnic. Jsou zde odvozeny efektivní asymptotické odhady řešení, které jsou pak aplikovány při numerické analýze některých diferenciálních systémů se zpožděním.
Anglický abstrakt
The paper investigates asymptotic properties of a linear system of difference equations. The effective asymptotic bounds are derived and applied to numerical analysis of some delay differential systems.
Klíčová slova česky
Lineární diferenční systém, asymptotický odhad, stabilita.
Klíčová slova anglicky
Linear difference systems, asymptotic estimate, stability.
Rok RIV
2010
Vydáno
14.06.2010
Nakladatel
Hindawi Publishing Corporation.
ISSN
1687-1839
Časopis
Advances in Difference Equations
Ročník
2010
Číslo
2010
Strany od–do
1–14
Počet stran
14
BIBTEX
@article{BUT48465,
author="Jan {Čermák},
title="Asymptotic bounds for linear difference systems",
journal="Advances in Difference Equations",
year="2010",
volume="2010",
number="2010",
month="June",
pages="1--14",
publisher="Hindawi Publishing Corporation.",
issn="1687-1839"
}