Detail publikace
Lineární diferenční rovnice s několika neohraničenými zpožděními
ČERMÁK, J.
Český název
Lineární diferenční rovnice s několika neohraničenými zpožděními
Anglický název
On a linear difference equation with several infinite lags
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
The paper deals with asymptotic properties of the solutions of a variable order linear difference equation. As the main result, we derive the effective asymptotic estimate valid for all solutions of this equation.
Český abstrakt
Článek se zabývá asymptotickými vlastnostmi řešení lineární diferenční rovnice proměnného řádu. Hlavní výsledek prezentuje efektivní asymptotický odhad všech řešení této rovnice.
Anglický abstrakt
The paper deals with asymptotic properties of the solutions of a variable order linear difference equation. As the main result, we derive the effective asymptotic estimate valid for all solutions of this equation.
Klíčová slova česky
Diferenční rovnice se zpožděním, stabilita, asymptotické chování.
Klíčová slova anglicky
Delay difference equation, stability, asymptotic behaviour.
Rok RIV
2010
Vydáno
01.09.2010
Nakladatel
Technical University of Poznan
Místo
Poznan, Poland
ISSN
0044-4413
Časopis
Fasciculi Mathematici
Ročník
2010
Číslo
44
Strany od–do
19–28
Počet stran
10
BIBTEX
@article{BUT50262,
author="Jan {Čermák},
title="On a linear difference equation with several infinite lags",
journal="Fasciculi Mathematici",
year="2010",
volume="2010",
number="44",
month="September",
pages="19--28",
publisher="Technical University of Poznan",
address="Poznan, Poland",
issn="0044-4413"
}