Detail publikace
Redukce matic nad řády imaginárních kvadratických těles
KUREŠ, M. SKULA, L.
Český název
Redukce matic nad řády imaginárních kvadratických těles
Anglický název
Reduction of matrices over orders of imaginary quadratic field
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
A special decomposition (called the near standard form) of (1,2)-matrices over a ring is introduced and a method for a reduction of such matrices is explained. This can be applied for a detection of elementary second order matrices among invertible second order matrices. The tool is used in detail over orders of imaginary quadratic fields, where an algorithm, a number of properties and examples are presented.
Český abstrakt
Je zaveden speciální rozklad (nazvaný téměř standardní tvar) (1,2)-matic nad okruhem a je vysvětlena metoda rozkladu takových matic. To je pak použito k detekci elementárních matic druhého řádu mezi invertibilními maticemi druhého řádu. Uvedený nástroj je detailně užit nad řády imaginárních kvadratických těles, kde je prezentován algoritmus, řada vlastností a příkladů.
Anglický abstrakt
A special decomposition (called the near standard form) of (1,2)-matrices over a ring is introduced and a method for a reduction of such matrices is explained. This can be applied for a detection of elementary second order matrices among invertible second order matrices. The tool is used in detail over orders of imaginary quadratic fields, where an algorithm, a number of properties and examples are presented.
Klíčová slova česky
Řád imaginárního kvadratického tělesa, normovaný okruh, zobecněný euklidovský okruh, invertibilní matice, elementární matice, (1,2)-matice
Klíčová slova anglicky
Order of an imaginary quadratic field, Normed ring, Generalized Euclidean ring, Invertible matrix, Elementary matrix, (1,2)-Matrix
Rok RIV
2011
Vydáno
10.06.2011
Nakladatel
Elsevier
ISSN
0024-3795
Časopis
LINEAR ALGEBRA AND ITS APPLICATIONS
Ročník
435
Číslo
6
Strany od–do
1903–1919
Počet stran
17
BIBTEX
@article{BUT50911,
author="Miroslav {Kureš} and Ladislav {Skula},
title="Reduction of matrices over orders of imaginary quadratic field",
journal="LINEAR ALGEBRA AND ITS APPLICATIONS",
year="2011",
volume="435",
number="6",
month="June",
pages="1903--1919",
publisher="Elsevier",
issn="0024-3795"
}