Detail publikace
O podmínkách stability pro tříčlennou lineární diferenční rovnici
ČERMÁK, J. TOMÁŠEK, P.
Český název
O podmínkách stability pro tříčlennou lineární diferenční rovnici
Anglický název
On delay-dependent stability conditions for a three-term linear difference equation
Typ
článek v časopise ve Web of Science, Jimp
Jazyk
en
Originální abstrakt
The paper presents a new type of necessary and sufficient conditions for asymptotic stability of a three-term linear delay difference equation. The derived condition are explicit and involve a critical value of delay, when the studied equation loses its asymptotic stability property.
Český abstrakt
Článek obsahuje nový typ nutných a postačujících podmínek pro asymptotickou stabilitu tříčlenné zpožděné diferenční rovnice. Odvozené podmínky jsou explicitní a zahrnují kritickou hodnotu zpoždění, kdy studovaná rovnice ztráci vlastnost asymptotické stability.
Anglický abstrakt
The paper presents a new type of necessary and sufficient conditions for asymptotic stability of a three-term linear delay difference equation. The derived condition are explicit and involve a critical value of delay, when the studied equation loses its asymptotic stability property.
Klíčová slova česky
Zpožděná diferenční rovnice; asymptotická stabilita; změna stability
Klíčová slova anglicky
Delay difference equation; asymptotic stability; stability switch
Rok RIV
2014
Vydáno
01.04.2014
Nakladatel
Japan Publications Trading Co., Ltd.
Místo
Kobe, Japonsko
ISSN
0532-8721
Ročník
57
Číslo
1
Strany od–do
91–106
Počet stran
16
BIBTEX
@article{BUT99015,
author="Jan {Čermák} and Petr {Tomášek},
title="On delay-dependent stability conditions for a three-term linear difference equation",
year="2014",
volume="57",
number="1",
month="April",
pages="91--106",
publisher="Japan Publications Trading Co., Ltd.",
address="Kobe, Japonsko",
issn="0532-8721"
}