Detail publikace
Stabilita a asymptotické vlastnosti Theta-metod pro rovnici pantografu
ČERMÁK, J.
Český název
Stabilita a asymptotické vlastnosti Theta-metod pro rovnici pantografu
Anglický název
The stability and asymptotic properties of the Theta-methods for the pantograph equation
Typ
článek v časopise - ostatní, Jost
Jazyk
en
Originální abstrakt
This paper discusses stability and asymptotic properties of a numerical solution of the nonhomogeneous pantograph equation. The utilized discretizations originate from the Theta-methods considered on uniform as well as quasi-geometric mesh.
Český abstrakt
Článek se zabývá otázkou stability a asymptotických vlastností numerického řešení nehomogenní rovnice pantografu. Užité diskretizace vycházejí z Theta-metod uvažovaných na stejnoměrné a kvazigeometrické síti.
Anglický abstrakt
This paper discusses stability and asymptotic properties of a numerical solution of the nonhomogeneous pantograph equation. The utilized discretizations originate from the Theta-methods considered on uniform as well as quasi-geometric mesh.
Klíčová slova česky
Rovnice pantografu, Theta metoda, stabilita, asymptotické chování
Klíčová slova anglicky
Pantograph equation, Theta-method, stability, asymptotic behaviour
Rok RIV
2011
Vydáno
01.10.2011
Nakladatel
Oxford University Press
ISSN
0272-4979
Časopis
IMA Journal of Numerical Analysis
Ročník
31
Číslo
4
Strany od–do
1533–1551
Počet stran
19
BIBTEX
@article{BUT74131,
author="Jan {Čermák},
title="The stability and asymptotic properties of the Theta-methods for the pantograph equation",
journal="IMA Journal of Numerical Analysis",
year="2011",
volume="31",
number="4",
month="October",
pages="1533--1551",
publisher="Oxford University Press",
issn="0272-4979"
}